Krádeže, loupeže, nehody, přestuky, vraždy, znásilnění. Aktuální krimi zpravodajství

www.ostrava.krimidoma.cz

Aktuální krimi zprávy z města OstravaZpráva vložena: 10.03.2013, 09:53 hod.

Zadrženi při činu

Ostrava: Proti dvěma recidivistům zahájili ostravští kriminalisté trestní stíhání. Jednatřicetiletý muž z Ostravy, jenž má s pácháním majetkové trestné činnosti bohaté zkušenosti, se od začátku března vloupal do pěti vozidel. U třech případů mu asistoval o deset let mladší muž, který o krádežích taky ví své.

V prvním případě se terčem nenechavce stala Škoda Octavia zaparkovaná na ulici Bártově v Kunčicích. Z vozidla zmizela dámská kabelka s doklady, financemi, platebními kartami, klíči a dvěma mobilními telefony. Proč ji majitelka ve vozidle zanechala, je již jiná věc. Druhý skutek se odehrál na ulici Mariánskohorské. Z Volkswagenu Transporter pachatel odcizil autorádio za pět tisíc.

U třetího případu již jako „hlídač“ asistoval druhý pachatel. Společně se vloupali do Renaultu Laguna, na ulici Hlučínské v Petřkovicích. Z vozidla odcizili dětské lyže a autorádio. Na parkovišti na ulici Ruské ve Vítkovicích došlo ke skutku s pořadovým číslem čtyři. Do Škody Octavie se dostali po rozbití pravého předního skla a zcizili z ní navigaci. Páté a poslední vloupání provedli čtvrtého tohoto měsíce. Vyhlédli si Mazdu 323, kterou majitel zanechal na ulici Velflíkově v Hrabůvce. Z autorádia, které se stalo objektem jejich zájmu, se však dlouho neradovali. Přímo na místě byli totiž zadrženi policisty.

Oba putovali do policejní cely. Mladší z pachatelů byl po všech úkonech propuštěn na svobodu, u staršího bylo vyhověno kriminalistům a byl vzat do vazby.

Celková škoda, kterou způsobili, činí bezmála padesát tisíc korun. Jednadvacetiletý mladík je obviněn z přečinu krádeže ve formě účastenství, za nějž mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Starší pachatel se mimo krádeže dopustil i přečinů poškození cizí věci, a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Trestní sazba zůstává stejná, jako u jeho komplice.

Sdílet

Komerční sdělení: Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: neuveden


Krimi zprávy Zprávy Krimi zprávy - TV Prima Video Fotogalerie dorpavních nehod Foto Policejní pátrání Pátrání


Krimi zprávy na Primě


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)
Policejní pátrání
Policie pátrá po těchto osobách
Náhodný výběr (více zde)
Doporučujeme


Nejčtěnější dnes
Nejčtěnější za týden


Zprávy z okolí:   Nový Jičín  Opava  

Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@krimidoma.cz
TOPlist