Krádeže, loupeže, nehody, přestuky, vraždy, znásilnění. Aktuální krimi zpravodajství

www.ostrava.krimidoma.cz

Aktuální krimi zprávy z města OstravaZpráva vložena: 29.03.2013, 10:28 hod.

Během Velikonoc dopravní policisté zvýší dohled nad provozem na komunikacích

Ostrava: V pátek 29. března a v pondělí 1. dubna policisté odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v rámci celorepublikové dopravně bezpečností akce zvýší kontroly dodržování zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Akce je vyhlášena v návaznosti na zkušenosti z minulých let, jelikož policisté předpokládají, že by v období velikonočních svátků mohlo dojít k vyššímu počtu dopravních nehod. Nejen z důvodu zvýšeného provozu, ale také proto, že v té době usedají za volant i tzv. „sváteční“ řidiči.

Policisté se zaměří převážně na kontrolu dodržování stanovené rychlosti, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, ale také na dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jelikož pomlázka je u české dospělé populace spjata také s konzumací alkoholu, v neposlední řadě budou policisté kontrolovat požití těchto nápojů před jízdou. Zvýšený dohled ovšem mohou motoristé očekávat po celý prodloužený víkend.

Do dopravně bezpečnostní akce se kromě policistů odboru služby dopravní policie krajského ředitelství zapojí také jejich kolegové odboru cizinecké policie a policisté obvodních oddělní ostravského městského ředitelství a jednotlivých územních odborů. Kontroly proběhnou na vytipovaných stanovištích v podstatě na území celého Moravskoslezského kraje. Policisté počítají s tím, že rozmístění hlídek zvolí podle aktuální situace a podle vlastního vyhodnocení dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě. Pro naplnění preventivního účelu celé akce se s policejními hlídkami mohou řidiči setkat hlavně na silnicích s vyšším dopravním zatížením a v místech, kde ze zkušeností z předchozích let hrozí větší riziko nehodovosti.

Sdílet

Komerční sdělení: Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: por. Mgr. Daniela Vlčková


Krimi zprávy Zprávy Krimi zprávy - TV Prima Video Fotogalerie dorpavních nehod Foto Policejní pátrání Pátrání


Krimi zprávy na Primě


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)
Policejní pátrání
Policie pátrá po těchto osobách
Náhodný výběr (více zde)
Doporučujeme


Nejčtěnější dnes
Nejčtěnější za týden


Zprávy z okolí:   Nový Jičín  Opava  

Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@krimidoma.cz
TOPlist